Lymfodrenáž

Biologický princíp lymfodrenáže

Lymfa je tekutina kolujúca v lymfatických cievach, zbiera sa po celom tele, filtruje sa v lymfatických uzlinách a očistená sa vracia späť do krvi. V podstate má lymfa na starosti očistu tela od všetkých škodlivín, má nás zbaviť toxínov, bacilov.

Tento očisťovací proces môže však zlyhať. Či už nefunguje pečeň tak, ako by mala, alebo je oslabený lymfatický systém, či preťažené uzliny... nastáva problém. Organizmus sa dostatočne rýchlo neprečisťuje, toxíny začínajú pôsobiť na naše orgány, zaťažujú ich, vznikajú problémy ako celulitída, akné, únava, opuchy končatín a podobne. Lymfodrenáž je proces, ktorým sa uvedie oslabená lymfa do chodu.

Prístrojová lymfodrenáž prebieha na základe kompresie vzduchom nafukovaných návlekov, do ktorých je vháňaný vzduch hadicovým systémom. Pracuje s postupujúcou tlakovou vlnou umožňujúcou kompresnú lymfodrenáž, na princípe striedavej prístrojovej presoterapie. Nafukovaním jednotlivých komôr špeciálnych návlekov sa v stanovených intervaloch vytvára zvoľna postupujúci tlak, ktorý účinne nahradí nefungujúcu svalovú pumpu. Vznikajú jemné, rytmické tlakové vlny.

Prístrojová lymfodrenáž je veľmi príjemná. Špeciálny oblek pri tejto terapii tvorí až 24 vzduchových komôr. Výnimočný je v tom, že je zložený z viacerých častí, ktoré sú určené pre bruško, zadok, boky, celé dolné a horné končatiny.

Procedúra sa absolvuje v pohodlnom oblečení (najlepšie v tričku, legínach, teplákoch bez ozdôb a ponožkách). Je možné aj zakúpenie jednorázových bezšvových lymfatických návlekov.

Prístrojová lymfatická drenáž nie je jednorazové ošetrenie. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov treba absolvovať 7 až 10 sedení v intervaloch 2-3 sedenia za týždeň.