Oxygenoterapia

Biologický princíp oxygenoterapie

Z dôvodu nezvratného faktu starnutia našej pokožky a plynutia času, sa schopnosť absorpcie kyslíka priamo z atmosféry znižuje, následkom čoho sa znižuje aj prirodzená hydratácia pokožky. Koža sa stenčuje, vysušuje, objavujú sa na nej akné, vrásky a črty zostarnutia. V ľudskom tele sa nenachádzajú také cievy ktoré by dokázali efektívne dopraviť kyslík do epiderm . Pokiaľ niečo dokáže vstreknúť kyslík do bazálnej vrstvy kože, tak to efektívne posilní aktivitu buniek a ich metabolizmus. Je vedecky dokázané že množstvo kyslíku v pokožke u dospelého človeka je o polovicu nižšie ako v mladom veku. Práve preto je tu prístroj na oxygenoterapiu, ktorý je schopný zvýšiť hladinu kyslíka v pokožke, čím stimuluje produkciu kolagénu a elastínu , výsledkom čoho sa výrazne redukujú jemné vrásky . Prístroj čerpá kyslík z okolitého vzduchu, pričom využíva molekulárny filtračný systém . Vďaka tomu nepotrebuje žiadne „zásobníky“ s čistým kyslíkom. Využíva sa aj na inhaláciu kyslíka - metóda sa používa v medicíne aj v bežnom živote už niekoľko rokov. Podstatou oxygenoterapie je rovnomerné zásobovanie organizmu koncentrovaným kyslíkom.

 Kyslíková kúra pre celkové ošetrenie pleti – okamžitý liftingový efekt

Podstatou ošetrenia je aplikácia vysoko koncentrovaného kyslíka v kombinácii s účinnými sérami priamo na pokožku pomocou vzduchovej „pištole“. Kyslík sa nanáša na pleť pod tlakom v prúde , pomocou certifikovanej kozmetickej tlakovej pištole, do ktorej je vháňaný ako 95% ionizovaný kyslík. Koncentrát spolu s 95% kyslíkom je aplikovaný zo vzdialenosti asi jeden centimeter od pleti krúživými pohybmi pištole.

Inhalácia kyslíka 

Potrebujete odstrániť únavu a zvýšiť výkon, koncentráciu a pamäť? Potrebujete stimulovať imunitu na riešenie alergických reakcií? Nadýchajte sa koncentrovaného 95% kyslíka a darujte svojim bunkám sviežosť a mladosť. Kyslíková terapia vám doplní chýbajúci kyslík, ktorý telo potrebuje, aby mohlo správne fungovať. KYSLÍK regeneruje a posilňuje organizmus, ale aj spomaľuje proces starnutia a podporuje imunitný systém v boji s chorobami.
Každý deň dýchame znečistené ovzdušie. Vo vzduchu je len 21% kyslíka, zvyšok sú škodlivé látky. Výsledkom môžu byť zdravotné problémy. Čistého kyslíka sa môžete nadýchať prostredníctvom kyslíkovej terapie, ktorá pomáha zbaviť sa nejedného problému, odbúrava toxíny z tela, okysličuje kĺby a zvyšuje koncentráciu mozgovej činnosti.
Môžete sa rozhodnúť pre intenzívnu kúru a kyslík budete dýchať denne niekoľko dní za sebou, čo sa aj doporučuje alebo prídete načerpať sily vtedy, keď sa cítite bez energie a vyčerpaní. Každá absolvovaná kúra sa na vašom organizme okamžite pozitívne prejaví.

Dýchanie kyslíka má priaznivé účinky:
• pri práci - dodá energiu, nie sú potrebné žiadne povzbudzujúce prostriedky vo forme kofeínu, eliminuje napätie, umožňuje ľahšie zvládať stresové situácie,
• pri športe – prispieva k regenerácii svalstva, pomáha dosahovať lepšie športové výsledky,
• pri učení – zlepšuje pamäť a sústredenosť, zvyšuje schopnosť učiť sa,
• pri znižovaní toxicity organizmu – urýchľuje vylučovanie nahromadených škodlivých látok v tele,
• pri redukcii váhy a odstraňovaní celulitídy,
• pozitívne ovplyvňuje látkovú výmenu organizmu,
• spomaľuje starnutie,
• pomáha pri nespavosti, migrénach a bolestiach hlavy,
• odstraňuje dýchavičnosť,
• upokojuje nervový systém,
• urýchľuje regeneráciu síl po chorobe,
• priaznivo ovplyvňuje liečbu chronických ochorení (najmä dýchacieho a srdcovo-cievneho systému).

Na inhaláciu kyslíka je potrebná kanyla, ktorú si je možné zakúpiť priamo v štúdiu /3,- €/, každý klient potrebuje svoju vlastnú kanylu, potom ju používa pri každej ďalšej terapii.